Kultuur kütab kirgi

Veel enne kui aasta esimesele kuule joone alla tõmbame, on LendTeatril pakkuda kaks etendust: Terasmees ja Abstinent.
Sõbrapäeva kontsert
Veebruaris on meil hea meel võõrustada talentseid Eesti muusikuid Pille Lille muusikute fondist, kui sõbrapäeval astuvad Elva linnavalitsuse saalis üles Sigirid Kuulmann-Martin (viiul), Marko Martin (klaver) ning fondile nime andnud Pille Lill (sporan). Kontsert algab kell 18:00, pääse 7€. Ilus kingitus endale, sõbrale või kallimale. Vastlakuu teiseks pooleks peaks valmis saama uuenenud Elva Kultuurikeskus. Enne riigi sünnipäeva toimub aga traditsiooniline ülelinnaline mälumänguvõistlus, mis toimub 22.veebruaril , kell 17:00 Elva Kultuurikeskuses. Vajalik eelregistreerimine.
24.veebruaril, algusega kell 15:00 tähistame Eesti Vabariigi 99. aastapäeva kontsert-aktusega Elva Kultuurikeskuses. Kontserdil astuvad üles Noorte aastale kohaselt Elva noored, lauljad-tantsijad-muusikud Elva Gümnaasiumist, Huvialakeskusest ja Muusikakoolist. Kui tali taeva ei jää ja lumevaip ikka Tartu Maratoni rada katab, siis suur suusapidu peaks aset leidma 26.veebruaril, mil taas 63.kilomeetri pikkune teekond Otepäält Elvasse ette võetakse.
Kevad toob meile kohe mitu sündmust, millest nii linlased kui külalised võiks osa saada. Sel nädal andsime juba vihje, et 11.märtsil, kell 19 toimub avalik, kõigile pileti lunastanud külalistele, Elva Kultuurikeskuse avapidu. Üles astub ei keegi muu, kui Anne Veski. Vürtsi lisavad üllatusesinejad ning head-paremat pakub KultuuriKohvik. Pilet eelmüügist 15€, kohapeal 18€ (eelmüük alates 25.01.17).
15.märtsil tuleb külla Rakvere teater lavatükiga „Maalermeister". Piletid on juba müügis Piletimaailma müügisüsteemis – täispilet 14€, sooduspilet 12€. Linnukuule tõmbab joone alla Mitteteatrite festival, mis toimub juba üheteistkümnendat korda. Kahel päeval (30-31.03.17) saab näha tervelt kuues erinevas kategoorias noorte näitlemisoskusi.
Need on mõned eelseisvad sündmused, mis Elvas aset leidmas. Hoia kätt kultuuripulsil läbi meie sotsiaalmeediakanalite.


Jõuluootusaeg koputab uksele

SA Elva Kultuur uudiskiri
Vaata kirja oma internetilehitsejas
 

Jälle seisavad ees oodatud pühad

Vaadates, kuidas linn vaikselt jõulutuledesse ehitud saab, on tunne, et see justkui oli alles. Aeg lendab kiirelt ja seega ei ole teha muud, kui koguda ilusaid elamusi ja hetki, mida meenutada.

 
Meil on hea meel teada anda, et uue kultuurikeskuse ehitustööd on kenasti graafikus. Hoone ehitusvalmidus on eelduste kohaselt selle aasta jõuludeks, kuid sisetööde osa lükkub uude aastasse. "Hetkel veel avamispeo kuupäeva välja ei ütle, kuid anname sellest kindlasti varsti teada", SA Elva Kultuuri juhataja, Kätlin Saarela, sõnutsi.  
27.november, kell 14:30 ootame teil Elva Matkakeskusesse advendiaja töötuppa. Voltimise ja tupsutamise töötoa viib läbi Elva Huviala-ja koolituskeskus. Pärast töötuba saab osa juba advendiaja avamise sündmustest. 
Rohkem infot
17.12.2016
EELK Elva kirik
Osta pilet
31.12.2016
Kesk 33, Elva
Osta pilet
18.12.2016
Elva jõuluturg
Postimaja hoovis
Rohkem infot
Laulustuudio advendikontsert
Muusikakooli 56.sünnipäeva kontsert
Elva kultuurikollektiivide jõulukontsert
Elva LendTeatri kava
Jälgi meid Facebookis
Külasta meie kodulehte
Copyright © *SA Elva Kultuur*, All rights reserved.

 
 


Oodates jõule!

Jõulud ei ole enam kaugel ja juba pooleteist nädala pärast saame tähistada esimest adventi. See tähendab, et tulemas on tore jõulukontsertide hooaeg, kus muusikat jagub igale maitsele ja meelele. Teeme väikese ülevaate, mis Elvas ees ootab:

Elvas asuv LendTeater on alustanud oma jõulutemaatiliste etendustega: „Päkapikupealik Peeter", mis räägib loo põnevast lasteaiapäevast, mil rühma ilmub ootamatult kummaline poiss Peeter. Vaata lähemalt: www.lendteater.ee

27.novembril, kell 15:35, ootame kõiki Elva Matkakeskuse (Pargi 2) juurde, et süüdata linnakuusel küünlad ning kuulutada advendiaeg avatuks.

4.detsembril alustavad jõulukontsertidega laulustuudio. Nendele järgnevad Dave Benton ja Sissi, kes astuvad üles Elva kirikus (Pargi 8). Seejärel toimub suur Elva kollektiivide ühine jõulukontsert – 18.12, kell 15:00. Samal päeval toimub linnas ka jõuluturg.

Vana-aastat saab ära saata ansambli Singer Vingeri saatel.

Hoidke endid kursis meie Facebooki või kodulehe kaudu.

 

 

 Kunstikuu fotojaht

Novembris tähistame traditsiooniliselt Elvas kunstikuud. 2016.aasta on Eestis nimetatud Merekultuuri aastaks, millest ajendatuna kannab kunstikuu merega seotud temaatikat. Kuna Elvas väga merd võtta ei ole, kandsime selle üle vee temaatika peale.

Kutsume üles kõiki linlasi ja külalisi osa saama meie fotojahist, mis leiab aset 6.novembril, algusega kell 12. Selleks, et fotojahist osa saada ei pea olema professionaalne fotograaf, piisab seadmest, mis on võimeline pilti tegema. Kogunemiskohaks Elva Matkakeskus. 

Jahiseltskonnad võiksid koosneda ühest kuni viist liikmest, kuid kui teid on rohkem, ei takista see osa võtmast. Vajalik on eelregistreerimine, mis on avatud kuni 3.novembrini 2016. Osalustasu seltskonnale on 5€. Tasu sisaldab juhendamist fotograaf Jaanus Järva poolt, järelvaatamist Elva Matkakeskuses ning parimatele fotodele auhindu. Osalemistasu tasutakse kohapeal.

Eelregistreerimine läbi veebi

Eelregistreerimine telefoni teel: 7 330 132 (Elva Matkakeskus)

Korraldajad jätavad õiguse teha kavas muudatusi. 

 November on Elvas kunstikuu

SA Elva Kultuur uudiskiri
View this email in your browser

Kunstikuu teema inspireeritud merekultuuriaastast

Traditsiooniliselt pöörame novembris oma pilgud kunstimaailma ja tähistame erinevate kontsertide, näituste ja töötubadega kunstikuud. 2016.aasta on üle-eestiline merekultuuriaasta ning sellest inspireerituna kannab eelseisev kunstikuu merega seotud temaatikat. Kuna sisemaal väga merd võtta ei ole, siis oleme selle osati kandnud üle vee teemale. Kunstikuu avame 1.novembril algusega 17.00 Elva linnavalitsuse saalis avatava näitusega "Vetevõlu" 

Hoia end kursis teiste sündmustega läbi veebi: www.elva.ee/kultuur või Facebooki

Näitus "Vetevõlu"
1.11-30.11.2016
Elva Linnavalitsuse saalis
Kohtumine kunstnik Aili Vindi ja tema meredega
1.november, 18:00
Elva Matkakeskuses
Hingemandala joonistamise töötuba
3.11.2016, kell 18:00
Elva Linnaraamatukogu
Rohkem infot
Fotojaht Elva veekogudel
06.11.2016, kell 12:00
Juhendab: Jaanus Järva
Hando Nahkuri klaverikontsert
4.11.2016, kell 19:00
Elva Linnvalitsuse saalis
Pilet: 7€ /5€ soodus
Kontserdisari "Lõunamuusika"
"Kabareelaulud" jõuab Elvasse: esinevad Kädy Plaas (sopran), Marko Matvere (laul), Marje Lohuaru (klaver).
 
Rohkem infot
Twitter
Twitter
Facebook
Facebook
Koduleht
Koduleht
 
SA Elva Kultuur
Kesk 30, Elva 61507
Tel: 7 457 201
www.elva.ee/kultuur
Rahvusvaheline Muusikapäev jõuab Elvasse!

1.oktoober on Rahvusvaheline Muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu korraldab sel puhul 2013. aastast suurejoonelist tasuta kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Muusikapäev tutvustab muusikuid ja pakub vahetuid muusikaelamusi. Kontserdiprogramm kutsub märkama muusika rolli ja olulisust meie igapäevaelus. Muusika kõlab sel päeval nii traditsioonilistes kontserdisaalides kui ka ootamatuis paigus.

Muusikapäev on laiaulatuslik heatahte projekt, kus nii muusikud kui kontserdipaigad ühinevad vabatahtlikkuse alusel. Kuula!

Täname kõiki muusikuid, koostööpartnereid ja toetajaid tänu kellele Muusikapäev võimalikuks saab. Kohtumiseni 1. oktoobril 2016!

Elvas annavad Muusikapäeva raames kontserdi Elva Linnavalitsuse saalis Pavlo Balakin (bass), Sten Lassmann (klaver).Elva tähistab vanavanemate päeva

Septembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse Eestis vanavanemate päeva. Selle tänuväärse tähtpäeva puhul teeme kummarduse meie linna vanavanematele, kutsudes neid osa saama meeleolukast päevast, mis leiab aset 10.septembril 2016, algusega kell 11:00.

Programmis:

11:00 Elva Maitse´16 konkurss – kindlasti leidub teie vanaema või vanaisa varasalves mõni suurepärane hoidis, millest iga lapselaps võiks ennast lõhki süüa. Nüüd on aeg jagada neid maitseid, seades need konkursile. Selleks ei tule teha muud, kui võtta mõni vanavanemate tehtud hoidis, keedis vms kaasa Elva vanavanemate päevale. Tuua see maitsmiseks žüriile ning jääda ootama kohtunike otsust. Konkurss viiakse läbi Sinilinnu parklas,  Elva Naisseltsi laada raames. Täpsem info: 7 457 201.

12:00 Arbi järve rajal sportlikud etteasted jalgrattasõidus ja kepikõnnis – oma tervise eest peab alati hoolt kandma, kuhu tahame meiegi panustada. Sellest lähtuvalt kutsume kõiki vanavanemaid ennast proovile panema jalgrattasõidus ja kepikõnnis. Oleme teile välja pannus marsruudid, mida koos läbida. Osalemiseks ei ole vaja muud, kui jalgratast ja kõnnikeppe.

Täpsem info: 7 457 201

13:30 Autasustamine Elva laululaval

18:00 Tantsuõhtu ansambli ja kohalike esinejatega – mis pidu see oleks, kui pill ei hüüa? Ootame teid kõiki meeleolukale õhtule Elva Gümnaasiumi saali (Puiestee tn 2), kust ei puudu hea muusika ja üllatused. Tantsuõhtust osavõtt on prii ning täpsem info, helistades 7 457 201.

Ootame teid kallid vanavanemad ja ka teised pereliikmed!

 Täna pandi paika Elva kultuurikeskuse nurgakivi

Täna pandi paika Elva kultuurikeskuse nurgakivi
 

Neljapäeval, 25. augustil asetasid nurgakivi Elva kultuurikeskusele Elva linnapea Eva Kams, YIT Ehituse Lõuna-Eesti ehituspiirkonna juhataja Andras Kelt, SA Elva Kultuur juhataja Kätlin Saarela ning Tartu maavanem Reno Laidre. Nurgakivi kapslis talletati traditsiooniliselt kohalikud lehed, kultuurikeskuse joonised, ehituspäevik, raha, mälupulgale salvestatud Elva kultuuri  ajalugu piltides ning Tartumaa õnnenööp.

Eva Kamsi sõnul on Elvas juba  aastakümneid oodatud uue kultuurimaja valmimist. „Elva aktiivne kultuurielu on kestnud juba rohkem kui sada aastat ning uue kontserdisaali valmimisega loome kaasaegsed võimalused kultuuri arenguks."

Elva kultuurikeskuse rekonstrueerimise ehitustööd algasid maikuus ning lõpptähtaeg on detsembrikuus. Ligi 1300 ruutmeetri suuruse kaasaegse kultuurikeskuses valmimisel saab kasutada 250kohalist multifunktsionaalset saali, milles saab korraldada kontserte, teatrietendusi, näidata kino ning lisaks pakkuda konverentsiteenust. Uuenenud hoone arhitekt on Uko Künnap (U-DISAIN OÜ).

Nurgakivi pidulikul avamisel esinesid lasteaia Õnneseen laululapsed. Verevi rand ootab romantikuid!

Juba homme, 29.juuli 2016, ootame kõiki romantikuid Elvasse Verevi randa. See on õhtu, kui lapsed võiksid koju jääda, et vanematel oleks aega teineteisele. 

Eesti top 10 randade hulka kuuluv Verevi on ideaalne paik rannapuhkuse veetmiseks, nüüd katsetame, kuidas oleks ühe meeleoluka kontserdiga. Sellel reedel astuvad üles kohalikud muusikud: Elva Muusikakooli Sõprade Klubi, ansamblid Kaks Teed ja Melody. 

Programmiga alustame 20:00 ning muusikat on lubatud mängida hiliste tundideni. 

Pilet maksab 7€, mille saab osta eelmüügist Elva Matkakeskusest (Pargi 2, Elva) kui ka kohapealt. Arveldamine toimub ainult sularahas. 

Kohapeal pakub head-paremat puhvet, seega oma võileiba kaasa võtma ei pea. Küll aga hea meeleolu, sobilikud tantsukingad ja kohtumiseni rannas. 

 auto24 Rally Estonia toob Elvasse staarid!

 

Eeloleval nädalavahetusel toimub Lõuna-Eestis suur rallisündmus, mis toob teedele kiired autod ja palju adrenaliini. Laupäeva õhtul koguneb kogu ralliseltskond männilinna Elvasse, kus võetakse üksteiselt mõõtu linnatänavatel. 

Kas Aleksei Lukjanuk võtab ka sel aastal etapivõidu või koduväljakueelis rallitandemil Kruuda-Järveoja? Vastus peitub laupäeva õhtus, millest peab osa saama. 

Sarnaselt eelmisele aastal toimub pärast etappi ametlik Rally Estonia järelpidu, kus üles astvad retrostaarid Samantha Fox & Londonbeat! Piletid saadaval Piletilevis

Kohtumiseni laupäeval!

 

 

 

 Muutused Elva linna kultuurielus

Alates 1.juulist 2016 tegutseb Elva linna kultuuri-ja turismimaastikul uus organisatsioon, milleks on sihtasutus Elva Kultuur. uus organisatsioon moodustati varasemast Elva Huviala-ja Kultuurikeskus Sinilind ning Elva Matkakeskuse ühinemise tulemusena. Muudatus on toimunud ka huvihariduses, kus Elva Huvikool ja Noortekeskus moodustavad uue ühenduse Elva Huviala-ja Koolituskeskus. 

Reorganiseerimise tulemusena peaks tõusma Elva linna kultuurisündmuste kvaliteet ning lisaväärtust loovad turismiga seotud võimalused. Püüame anda endast parima, et nii linlastel kui ka külalistel oleks võimalus külastada mitmekülgseid kultuurisündmusi aastaringselt. 

Ootused on suured seoses rekonstrueerimistöödega, mis käivad Kesk 30 krundil. Uus hoone annab kindlasti märkimisväärse kvaliteeditõusu nii sündmuste korraldamisele kui külastusele. Hoiame teid kindlasti kursis ehituse käiguga. Seniks soovime teile sündmusterohket kultuurisuve ja jälgige meid sotsiaalmeedia vahendusel. 

Kohtumiseni!Huvilaagrid 2016

LAAGER!!!  LAAGER!!!  LAAGER!!!

Elva HKK Sinilind korraldab  lastele ja noortele suvel vaba aja veetmiseks ning huviringide tutvustamiseks järgmised HUVILAAGRID:

1. 6.-10.juunil 2016 kell 10-12.30 (Pikk 8)
Laager „Looduse võlumaalilm"

(vanus 5-7a, grupi suurus kuni 12last).
Ootame kõiki loodushuvilisi ja loodust armastavaid lapsi. Laagris tutvume niidu-ja metsataimedega. Meisterdame looduslikust materjalist ja maalime pilte. Külastame Vapramäe Loodusmaja, matkame. Laulame laule loodusest, kuulame muusikat ja loodushääli.
Juh. Kaie Lepp ja Gerli Jõgi.
Osalustasu 15.-

 

2.  6.-10. juunil 2016 kell 10-14 (Pikk 8)
Laager „Pärimusega käsikäes"

(poistele ja tüdrukutele vanuses 8-14a, grupi suurus kuni 16 last)
Tutvume eestlaste vanade kommete ja tavadega. Omandame väikekandlel esmased mänguvõtted. Tutvume uue ja vanema rahvalauluga. Õpime valmistama eesti rahvustoite.
Külastame kandlemeistrit Võrumaal.
Juhendavad õp. Ehtel Kuldvere-Vent, Merili Retter, Siiri Puhalainen
Osalustasu 35.-

 

3.  13.-16.juuni 2016 kell 11-15  (Pikk tn 8 õppeklassides)
„Keraamika-ja kunstilaager MUSTRID"

(lastele vanuses 8-12a, grupi suurus kuni 16 last)
"Märkame mustreid looduses matkates ja maalides; savist voolides ja muudes loovates ja põnevates tegevustes. Palju toredaid üllatusi!"
Juhendavad õp Mare Tani ja Meeta Eliise Veigel
Osalustasu 30.-

 

4.  8.-10.augustil 2016 kell 11-15  (Pikk tn 8 õppeklassides)
„Keraamika-ja kunstilaager MUSTRID"
(lastele vanuses 13+, grupi suurus kuni 16 last)
 "Märkame mustreid looduses matkates ja maalides; savist voolides ja muudes loovates ja  põnevates tegevustes. Palju toredaid üllatusi!"
Juhendavad õp Mare Tani ja Meeta Eliise Veigel
Osalustasu 30.-
 

5. 15.-19.augustil 2016 kell 12-16  (Elva Gümnaasium, Tartu mnt 3)
Laululaager „Muusikaga liikuma"

(lastele ja noortele vanuses 10-18aastat, grupi suurus kuni 15 last)
Laagrisse ootame viisipidajaid muusika-ja näitlemishuvilisi noori. Laagri lõpetame muusikali esitamisega.
Juhendavad õp Teele Tali, Livia Kuuskvere, Merili Retter.
Osalustasu 30.-

    

Täpsem info ja laagritesse registreerumine alates 16. maist
mob: 55512174 või sinilind@elva.ee    
Registreeru kiiresti, KOHTADE ARV PIIRATUD!
Osalustasu tasuda vähemalt 3 päeva enne laagri toimumist sularahas (Pikk 8, kantseleis) või ülekandega Elva LV arveldusarvele. Selgitusse  palume märkida osaleja nimi ja laagri nimetus.

SEB: EE291010102018767003
Swedbank: EE212200001120112068
Danske Bank: EE123300333718230004

 

 

 

 Lepatriinu lauluvõistlus 2016

Lepatriinu lauluvõistlus 2016 

TULEMUSED

4 aastased

1.koht LIISA LIIVA, Laulupesa, juhendaja Airi Liiva
2.koht LISELL REISMAA, Laulupesa, juhendaja Liis Variku
3.koht LOVIISE MÄESALU, Külliki lauluaed, juhendaja Külliki Levin

Eripreemia ARTUR TALTS, Muusikakool Helivõlu, juhendaja Inna Samuilov
Eripreemia KATRIIN TEPASKENT, Lohkva Lasteaed, juhendaja Laura Väljaots
Erpreemia NATALI FREI, Elva Lasteaed Õnneseen, juhendaja Tiina Viks

5 aastased

1.koht ANELLE ELISABETH BIRKEN, Laulupesa, juhendaja Airi Liiva
2.koht MIRELL HUNT, Elva Lasteaed Õnneseen, juhendaja Tiina Viks
3.koht NOORA ANNUS, Laulupesa, juhendaja Liis Variku

Eripreemia ELIISA SUBURG, Laulustuudio Fa-diees, juhendaja Meril Kilk
Eripreemia, RUUBEN RAJU, Laulupesa, juhendaja Airi Liiva
Eripreemia BIRGIT KOVALTSUK, Laulustuudio Fa-diees, juhendaja Ingrid Otti

6 aastased

1.koht MARIA LOKK, Laulustuudio Fa-diees, juhendaja Ingrid Otti
2.koht  TOBIAS ROSENTAU, Laulupesa, juhendaja Airi Liiva
3.koht GERDA JOANNA NURMOJA, Elva Lasteaed Õnneseen, juhendaja Tiina Viks

Eripreemia HELENA MAI RAUDVASSAR, Küllili lauluaed, juhendaja Külliki Levin
Eripreemia EHA MERIN NÕMM, Alatskivi Kunstide Kool, juhendaja Made Ritsing
Eripreemia SUSANNA SONGISEPP, Laulupesa, juhendaja Airi Liiva

7 aastased

1.koht KATRI KADE, Külliki lauluaed, juhendaja Külliki Levin
2.koht LENNA LOTTA URMANN, Külliki lauluaed, juhendaja Kadri Kutsar
3.koht HEIKO VATMAN, Laulustuudio Fa-diees, juhendaja Ingrid Otti

Eripreemia LIIS VALS, Nõo laulustuudio, juhendaja Ragne Meier

 

Aitäh kõikidele osalejatele, juhendajatele!
Suured tänud lastevanematele!

KOHTUMISENI JÄRGMISEL AASTAL!

 

 Lastele ja noortele suunatud lauljate konkurss LOODUSLAUL 2015

Lastele ja noortele suunatud lauljate konkurss

LOODUSLAUL 2015

TULEMUSED:

5-6aastased
1.koht- Mikk Saarela-Konguta Rahvamaja Laulustuudio, juh. Merilin Seer
2.koht- Eha Merin Nõmm-Alatskivi Kunstide Kool, juh.Made Ritsing
3.koht- Annabeth Sirk-Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin

Eripreemiad:
Raul Liiva- Laulupesa, juh. Airi Liiva
Kaitlyn Kerr- Fa-diees, juh. Meril Kilk

7-8aastased
1.koht- Emily Mäesepp-Fa-diees, juh. Ingrid Otti
2.koht-Emili Külaots- Konguta Rahvamaja Laulustuudio, juh. Merilin Seer
3.koht- Aleksandra Kerr- Fa-diees, juh. Ingrid Otti

Eripreemiad:
Rahel Mäe- Nõo Laulustuudio, juh. Ragne Meier
Gloria Raudjärv-Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin
Krislin Sallo- Laulupesa, juh. Airi Liiva

9-10aastased
1.koht- Stella Seim- Fa-diees, juh. Ingrid Otti
2.koht- Teele Tammet- Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin
3.koht- Hella Hildegard Niitra- Alatskivi Kunstide Kool, juh. Made Ritsing

Eripreemiad:
Henri Aadusoo-Kambja Põhikool, juh. Lilia Kiuru
Mirta Śanin-Konkuta Rahvamaja, juh. Merilin Seer
Liina-Lisandra Vatman-Fa-diees, juh. Ingrid Otti

11-12aastased
1.koht- Mikk Kaasik-Fa-diees, juh. Ingrid Otti
2.koht-Kristo Saarna-Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin
3.koht-Lulu Vase- Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin

Eripreemiad:
Romili Kiin-Elva HKK Sinilind laulustuudio, juh. Teele Tali
Kaspar Kiisk- Fa-diees, juh. Ingrid Otti
Maria-Elise Poom- Elva Muusikakool, juh. Triin Arak

13-14aastased
1.koht-Liisa Tämm-Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin
2.koht- Marta Külaots-Elva Muusikakool, juh. Evald Raidma
3.koht- Kirke Laura Allik-Ülenurme Muusikakool, juh. Ursel Oja

Eripreemiad:

Paul-Bryan Tanilsoo-Külliki Lauluaed, juh. Külliki Levin
Hanna Aadusoo- Kambja Põhikool, juh. Lilia Kiuru
Annamaria Kupper- Ülenurme Muusikakool, juh. Ursel Oja

 

Aitäh kõikidele osalejatele, suured tänud juhendajatele!
Kohtumiseni järgmisel laulukonkursil! Kõik erinevad. Mõned võrdsed?

Just sellist pealkirja kannab tänavuse aasta noorsootöö nädal ning seda tähistatakse juba viiendat korda üle-eestiliselt 2.-8. novembrini 2015. Noorsootöö nädala teemaga „Kõik erinevad. Mõned võrdsed?" pööratakse tähelepanu noorte ja kogukonna sallivuse suurendamisele erinevate teemade suhtes, mis põhjustavad vihakõnet ning äärmuslikke hoiakuid. Noorsootöö nädala eesmärk on edasi arendada noorte ja kogukonna sisekaemust väärtuste (sh noorsootöö väärtuste) teemal ja suurendada sallivust erinevuste suhtes. Me oleme kõik erinevad ning erinevus rikastabki, ometi sõnavõtud (sotsiaal)meedias jätavad mulje, et mõned on võrdsemad kui teised. Väärtused kujundavad väärtushinnangud ja -hoiakud, sh ka erinevuste suhtes. Kõigil on õigus oma hoiakutele, kuid seda on võimalik väljendada ka nii, et teine osapool sellest kahju ei saa.

Noorsootöö nädal Elvas ja noortekeskuses. Üle-eestiliselt korraldatakse mitmeid noortele suunatud sündmusi, millest võtavad osa ka Elva noored. Esmaspäeval, 2. novembril toimub Tartus Teaduskeskuses AHHAA Tartumaa osaluskohvik. Kokku tulnud noored saavad maailmakohviku meetodi abil avaldada arvamust valitud teemadel. Sel aastal on teemad seotud sõnavabaduse ja vihakõne piiridega, noorte lahkumisega maapiirkonnast pärast põhikooli, valimisea langetamisega jpm. Osaluskohvikuid peetakse igal aastal kõigis maakondades ning noor, kes kord on kohal olnud, soovib järgmisel aastal uuesti osaleda. Tartumaa osaluskohvikut korraldab Tartumaa Noortekogu ja Tartu Noortevolikogu koostöös Tartu Maavalitsusega.

Esmaspäeval kuulutab Elva noortekeskus oma Facebooki lehel välja noorsootöö nädala teemaga seonduva veebipõhise viktoriini, millele saab vastata kogu nädala jooksul. Võitjad kuulutatakse noortekeskuse FB lehel välja 9. novembril. Samuti on noortel võimalus osaleda fotojahil. Alates esmaspäevast leiab noortekeskuse FB lehel iga päev ühe konkreetse teema, mida fotojahil osalejad peavad lavastama ning saatma sellest foto. Meeskonna liikmete arvule piire ei seata. Mõeldud on ka auhindade peale ning need saavad olema magusad – alates kinopiletitest kuni seikluspargi jms sissepääsudeni välja. Soovime noortele pakkuda auhindade näol elamusi! Reedel, 6. novembri õhtul korraldavad EG tüdrukud Eva ja Hellika 11.-14. aastastele filmiöö ja öödisko (FÖÖD). Kohtade arv on piiratud. Registreerida saab noortekeskuses ja osalustasu on 2 €, mis katab snäkid ja hommikusöögi. Sündmus lõppeb järgmise päeva hommikul. Pühapäeval, 8. novembril tähistame kõik koos Elva Gümnaasiumis isadepäeva ning noortekeskus pakub sel puhul seiklusmänge, mis on seotud muuhulgas ka noorsootöö nädala teemaga. Lisaks eespool öeldule saab kogu nädala jooksul noortekeskuses meisterdada isadepäeva kaarte ja paberist lipse.

 

Mirja Jõgi, Riin Lumiste

HKK Sinilind noorsootöötajadHarrastusteater otsib kahte meest!

Elva Sinilinnu Harrastusteater  otsib uueks hooajaks "Mikumärdi" peremeest ja sulast.
Ootame huvilisi reedel, 9.oktoobril 2015 kell 18.00 Elva Sinilindu.
Täpsem info lavastajalt, Maarja Koorik tel:5135586


Noortekeskuse suvelaager

HKK Sinilinnu ja noortekeskuse suvelaager "Tulen metsaga metsas toime!"

Suvelaager toimub 13.-15. juulil Võrtsjärve ääres Trepimäel koostöös Kaitseliidu Elva Malevkonnaga. Laagrisse on oodatud 5.-7. klassi õpilased. Laagri eesmärk on pakkuda 20 noorele aktiivset puhkust, mis on kombineeritud teadmiste omandamisega Kaitseliidust, inimõigustest, looduslähedasest toidust ja sellest, kuidas tulla metsas toime. Laagris on neli juhendajat.

Laagris ööbitakse Kaitseliidu suurtes telkides. Laagrisse sõidetakse ja laagrist lahkutakse Kaitseliidu veosõidukitega. Toiduvalmistamisviisid on looduslähedased ja süüa tehakse koos noortega - näiteks muna samblapesas-tuhas, kartulid ja viinerid lõkkel oksa otsas jne. Laagri tegevused on seikluskasvatuslikud. Iga osaleja võtab laagrisse kaasa ühe kausi, ühe lusika, ühe kruusi ja soovitavalt ka taskulambi. Kui on olemas, siis võimaluse korral kaasa võtta mõni muusikariist ja/või kalapüügivahend. Täpsem teave vastava laagrivarustuse ja päevakava kohta saadetakse registreerunutele 1. juuliks e-posti aadressile.
Laagri maksumus on 25 €. Registreerimine laagrisse on avatud kuni 19. juunini või kuni kohad on täis. Registreerida saab internetis. Laagri osalustasu saab tasuda ülekandega Elva Linnavalituse arvelduskontole.

Saaja: Elva Linnavalitsus
Swedbank: EE212200001120112068
SEB: EE291010102018767003
Danske: EE123300333718230004
Selgitusse palume märkida: "Sinilinnu suvelaager 13.-15. juulil 2015"
Küsimuste korral palume pöörduda: mirja.jogi@elva.eeSinilinnu huvilaagrid

LAAGER!!!  LAAGER!!!  LAAGER!!!

Elva HKK Sinilind korraldab  lastele ja noortele suvel vaba aja veetmiseks ning huviringide tutvustamiseks järgmised HUVILAAGRID:

1. 1.-5.juuni 2015 kell 10-13 Laager „Looduse roheline kool"
(vanus 4-6a, grupi suurus kuni 10 last).
Laager on mõeldud lastele, kellele meeldib loodus, taimed, lilled, linnud ja matkamine. Õpitakse tundma loodusrikkusi. Laps õpib tundma loodushääli ning kuulama oma häält kõnes ja laulus.
Juh. Kaie Lepp ja Livia Kuuskvere.
Osalustasu 15.-


2. 8.-12. juuni 2015 kell 10-14  Laager „Taimed, toit ja rahvakalender"
(lastele vanuses 7+, grupi suurus kuni 12 last)
Laagris saab laps teada, kuidas vanasti lauluga talus tööd tehti, missugustest koduõue taimedest toitu valmistati. Saab teada ning seostab ELU ja TÖÖGA vanasõnu, kõnekäände. Tunnetab, miks meeldiv käitumine ja head kombed annavad lapsele julgust, avatust. Teadmisi omandab laps praktika, rahvalaulude ja vanaaegsete laulumängude kaudu. Kindlasti saab laps maitsta omaküpsetatud leiba.
Juhendavad õp. Siiri Puhalainen ja Piret Laur-Reilson
Osalustasu 15.-

3. 15.-19.juuni 2015 kell 10-14 Laager „Loodus-tervise ilu ja puhkuse võlu"
KOHAD ON TÄIS!
(lastele vanuses 7+, grupi suurus kuni 12 last)
Õpime tundma taimi, lilli, puid, põõsaid. Tutvume ja korjame ravimtaimi, aasa-ja põllulilli. Valmistame lillekimbu ja teeme ekskursiooni Vapramäe Loodusmajja.
Kuulame loodushääli ja laulame loodusest.
Juhendavad õp Kaie Lepp, Livia Kuuskvere
Osalustasu 15.-


4.   29.juuni-3. juuli 2015 kell 10-14   Laager „Tants, tants, tants…"
(lastele vanuses 7+ ,grupi suurus kuni 20 last)
Tutvustatakse erinevaid tantsustiile:
• Tänavatantsud
• Rahvatants
• Line-tants
• Seltskonnatants
Eelnev tantsukogemus pole oluline.
Juhendavad õp Merit Täht, Lea Kurvits, Leelo Suidt, Tiia Suurtee.
Osalustasu 15.-

5. 10.-14. augustil 2015 kell 10-14 Laager „Kunst ja käsitöö looduses ja loodusest"
KOHAD ON TÄIS!
(lastele vanuses 7+, grupi suurus kuni 12 last)
Valmivad praktilised esemed. Kasutatakse võimalikult palju looduslikku materjali.
Tegeleme ka maalimise/joonistamisega, kaunite ja kujutava kunstiga.
Juhendavad õp Meeta Eliise Veigel ja Piret Laur-Reilson
Osalustasu 15.-

           
Täpsem info ja laagritesse registreerumine alates 18. maist
tel: 7457201 või mob: 55512174 või sinilind@elva.ee  
Laagrid toimuvad Elva Sinilinnus või huviringide õppeklassides (Pikk tn 8).  
Registreeru kiiresti, KOHTADE ARV PIIRATUD!
Osalustasu saab maksta sularahas kohapeal või ülekandega Elva LV arveldusarvele.

 Saima Männo akvarellinäitus „Minu inimesed“

Kultuurikeskuses Sinilind avatud Saima Männo akvarellinäitus „Minu inimesed".

Antoniuse õues tegutsev nahakunstnik Saima Männo on erilise maaliandega ja pikaajalise kogemusega nahakunstnik. Tema käe all valminud nahkehistöö, ehted ja käsitöökaardid tunneb ära tundelise käe ning naiseliku joone poolest, milles on kübeke ka kunstniku enese portreed.

Näituse „Minu inimesed" inspiratsiooniks on naised läbi autori isikupärase vaateprisma. Saima Männo teosed on kerged, visandlikud akvarellid, kus joon flirdib maaliga ja lood vaatajaga. Näitus „Minu inimesed" keskendub portreedele, kus iga karakter jutustab oma loo esmalt kunstnikule ja siis tema loomingu kaudu juba ka kõigile teistele.

„Kõik on naised ja mitmed portreed on maalitud tuttavaist. Kuid samas pole rõhk tõetruul portreteerimisel, vaid pigem sellel, kuidas käe ja tunnetuse koostöös sünnib paberile lugu. Mind huvitab naise spirituaalne olemus ja loodan, et olen suutnud seda kergelt maagilis-müstilist olemust tabada ka oma piltides ning seeläbi ka vaatajani edastada," sõnas kunstnik.

Näitus jääb Sinilinnus avatuks märtsi lõpuni


Keraamikaring täiskasvanutele

Hei keraamikahuvilised,
Elva Sinilind jätkab täiskasvanute keraamikaringiga.
Alustame järgmisel teisipäeval, 10.veebruaril kell 16.00 ja kell 18.00 
Pikk tn 8 saviklassis. 
Juhendaja Liis Jaamets Rannust.

Vaata ka tema käe all valminuid töid: 
https://www.facebook.com/liis.jaamets/photos

Kuna osalejate arv grupis on piiratud, siis palun andke teada, millises rühmas osaleda soovite. 
Registreerumine hiljemalt 7.veebruar 2015
sinilind@elva.ee