Linna tutvustus

3.03.14

Elva on kaunis väikelinn puutumatu looduse ja imelise puitarhitektuuriga. Oma rahu ja loodusläheduse tõttu on Elva üks sisemaa lemmikuimaid puhkekohti. Päikeseküllased männimetsad, soojaveelised järved ja Elva jõe maalilised kaldad on puhkuserõõme pakkunud juba ligi sajandi. 

 

Elva turismiinfopunkt asub Elva ajaloolises jaamahoones ja on avatud

E – R 9 -18 Lõuna 14 - 14.30;  L 10 – 16;   P 10 – 15Elva Matkakeskus logo, hei, hei, hei tule jaama!

Pargi 2, Elva
Tel 733 0132
i-punkt@elva.ee
http://matkakeskus.elva.ee

 

Läbi aegade on jaamahoone olnud Elva linna sümbol, sest tänu raudtee loomisele tekkis Elva linn.

Renoveeritud jaamahoone täidab nüüd lisaks oma põhifunktsioonile ka vaba aja ja matkakeskuse rolli.  Turistid ja matkajad saavad keskusest turismiinfot ning matkahuvilisi suunatakse erinevatele radadele. Lisaks on võimalus kasutada pakihoidu ja duširuumi ning vajaduse korral laenutada käimiskeppe ja jalgrattaid. Kultuurset osa täidab avatud ateljee, kus võimalik näitusi korraldada, kokku saada või korraldada koolitusi ja seminare.  

Elva puhkepiirkonda kuuluvad Elva Matkakeskus, Elva linna, Rõngu, Rannu, Konguta, Nõo ja Palupera valla aktiivsed turismiga tegelevad ettevõtjad. 

Elva puhkepiirkond on osa Tartumaast ja Valgamaast. Elva puhkepiirkond kutsub külastajaid Elva nii suvel kui talvel pakkudes rohkeid võimalusi sportimiseks, unustamatut perepuhkust, aktiivset liikumist ja looduse tundmaõppimist.

noor pere mängib veega kevadpäeval

Tere tulemast Elva ja kaunist olemist!

 

Kaugused Elvast:

Elva – Tartu 27 km
Elva – Tallinn 214 km
Elva – Otepää 25 km
Elva – Valga 61 km
Elva – Võru 80 km
Elva – Viljandi 69 km
Elva – Pärnu 156 km
Elva – Narva 207 km