KIK toetas kompostimisväljaku rajamist

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu otsustas 20.06.2017 koosolekul toetada Elva Linnavalitsuse poolt esitatud projekti nr 13934 "Elva jäätmejaama kompostimisväljaku rajamine, I etapp" taotlust 78 000 euroga.

Projekti eesmärgiks on rajada  Kurelaane külla Elva linnale kuuluvale Jäätmejaama kinnistule aia- ja haljastusjäätmete käitlemisprobleemide lahendamiseks kompostimisplats.

Vajadus kompostimisplatsi järele on suur, seetõttu käesoleva projektiga lahendatakse esmavajadused kompostimisvõimaluste loomisel ja lähtutakse aunkompostimise tehnoloogiast.

Kompostimisväljaku rajamise esimene etapp koosneb järgnevatest töödest: tööprojektide koostamine, kompostimisplatsi (suurusega 1500m²) rajamine ja juurdepääsutee (100 m²) uuendamine, sademe- ja nõrgveesüsteemi rajamine, elektri- ja valgustussüsteemi rajamine ning kaugvalvesüsteemi rajamine.

Reaalselt alustatakse ehitustöödega 2018. aastal.