Pressinõukogu menetleb Kuuuurija valeväiteid

Elva linnapea Eva Kams edastas Pressinõukogule kaebuse, kuna esmaspäeval, 15. mail TV3s eetris olnud saade Kuuuurija oli kallutatud, ründav ja saates oli esitatud valefakte ja –väiteid. Saate teemakäsitlus kahjustas Elva linna mainet.
Saate teemaks oli kaubanduskeskuse laiendamine ja selle parkimise lahendamine Kesk tn 1 ja Turuplatsi 3 kruntidel. Lahenduse kohaselt on linnale kuuluvale turuplatsile, aadressiga Turuplatsi 3 krundile kavandatud 79-kohaline parkla, haljasala ning turukohad.
Järgnevalt on välja toodud peamised valeväited:
  1. Igor Skalkin ütleb, et ümberringi on viis kaubanduskeskust, hiljem väidab kauplust. Praegu jääb mulje, et Elvas on ümberringi mitu samasugust kaubanduskeskust, kuigi tegelikkuses see nii ei ole.
  2. Igor Skalkin ütleb:  "Tugev kahtlus on, et tegemist on ilmselge korruptsiooniga." Tegemist väga tõsise süüdistusega, millega ei saa nõustuda.
  3. Rein Abel väidab, et "pargi säilimise kaitseks korraldati miiting", kus osalesid lasteaialapsed. Väide ei vasta tõele, kuna üritus toimus pühapäeval, 21. augustil õhtul kell 17.00. Lasteaialapsed ei saanud juhuslikult koos õpetajaga pargist mööda jalutada.
  4. Rein Abel väitis, et linnapea Eva Kams nõudis lasteaiatöötajatelt selgitust. See väide ei vasta tõele.
  5. Ei vasta tõele, et linnavalitsus jättis Elva Postipoisi ilma toetusest. Elva Postipoisi omanik tegi ettepaneku linnavalitsusele sõlmida reklaami avaldamise leping, kuna ei soovinud koostöölepingut täita. Koostöölepingust tulenevalt oli ette nähtud toimetuse juhtimiseks ja kontrollimiseks viieliikmeline ajalehe kolleegium, kuhu pidi kuuluma kaks Elva Linnavalitsuse liiget. Koostöölepingu järgi oli Elva Linnavalitsusel õigus nõuda ajalehe sisu ja kvaliteedi parandamist, kui need ei vasta ettenähtud tingimustele.
  6. Tõele ei vasta Katrin Lusti väide, et linnavalitsus ei tee ajalehes Elva Postipoiss reklaami. Elva Linnavalitsusel on kehtiv reklaami avaldamise leping. Linnavalitsus ja selle allasutused teevad lehes reklaami vastavalt vajadusele.
  7. Katrin Lust väitis, et võetakse maha vanad mastimännid. See väide ei vasta tõele. Turuplatsi 3 krundil on raiutavate puude arv 12 ja puude liigid on valdavalt vaher, kask ja pärn. Kui puud maha võetakse, leiab aset asendusistutus.
  8. Väide Igor Skalkinilt, et linnavõim absoluutselt ei arvesta inimeste arvamusega. Elva Linnavalitsus on  arvestanud komisjoni ja inimeste ettepanekutega.
  9. Igor Skalkin väidab, et ei saanud linnavalitsuselt ürituse korraldamiseks mitte sentigi. Väide ei ole korrektne, kuna Skalkin ei ole rahataotlust linnavalitsusele esitanud.
  10. Vale on Lusti esitatud fakt, et Eva Kams pole osutunud volikokku valituks. Eva Kams oli Elva volikogu liige 2005 – 2009 ja 2014 asendusliige.
  11. Kuuuurija väidab, et park hävitatakse. See ei vasta tõele, lisaks on esitatud ebakorrektne viide "park", mis loob kohe teatava meelestatuse. Kogu kaasus on seotud turuplatsiga ja turuplatsi kõrghaljastust ei hävitata.
  12. Katrin Lust väitis, et Linnavalitsuse ja volikogu poolt on juba kehtestatud detailplaneering. See ei vasta tõele, kirjas mida saates näidati anti selgitusi üldplaneeringu kohta.
Kesk 1 ja Turuplatsi 3 detailplaneeringu materjalidega on võimalik tutvuda SIIT.