« Tagasi

Abipolitseinike nädal tõi korrakaitsjad koolimajja

Sel nädalal külastavad abipolitseinikud koos politseinikega üle Eesti koole, et noortele tutvustada abipolitseiniku ametit. Nii ka Elvas, kus korrakaitsjatega said üht klassiruumi jagada Elva gümnaasiumi 10.klassi õpilased. Tunni vältel said 15 õpilast ülevaate, milline on politsei varustus ja neile, kes eriti aktiivselt kaasa mõtlesid, jagati politsei meeneid.

Piirkonnapolitseinik Jaana Toode ütles, et noortele meeldis politseinike üllatusvisiit väga ning neil oli politseitöö kohta ohtralt küsimusi. „Kõige enam päriti, kuidas saab abipolitseinikuks ning samas tunti huvi ka politsei infosüsteemide vastu. Meil on politseil kasutusel andmebaas nimega M-Kairi, millest kuulmine tegi noortele palju nalja, et kes see naine selline veel on?" vahendas Jaana muljeid.

Elva koolinoortele käisid politseitööst rääkimas abipolitseinik Priit Kollist, priikonnapolitseinik Jaana Toode, noorsoopolitseinik Tiit Treial ja Elva rühmajuht Aivar Rehme.

Praegu on politsei- ja piirivalveametis (PPA) enam kui 1000 abipolitseinikku ning nende arv kasvab igal aastal. Mullu liitus abipolitseinike ridadega 186 inimest ning hetkel on kandidaadina ootel 94 soovijat, kelle keskmine vanus on 27 eluaastat. Aina rohkem on abipolitseinikuks soovijate seas naisi.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.